Türkmen Yurdu Halep Katlediliyor Ve Halep’in öyküsü yürek yakıyor

26 July 2016
739 kez görüntülendi

Türkmen Yurdu Halep

Türkmen Yurdu Halep

Türkmen Yurdu Halep Katlediliyor Ve Halep’in öyküsü yürek yakıyor .

Halep halkının yiğitliğini Çanakkale’den biliriz. Hayatlarının baharında henüz genç bir fidan iken 6 binin yardan, yurttan, serden geçip de Osmanlı hilafeti yıkılmasın,İslam’ın sancağı inmesin diye omuz omuza savaştıkları ve kanlarının Türk kanı ile karıştığı Çanakkale’den biliriz.
Kadim Türkmen Yurdu Halep Katlediliyor Halep’in öyküsü yürek yakıyor Halep şimdi yanıyor. Yüreğimizi yakarak yanıyor. Ancak dost düşman şunu bilsin ki, Halep adı ve namı sonsuzluk anlamına gelen bir komutan tarafından fethedilmiştir; fatihinin adı ve namı gibi direnişi sonsuza dek sürecektir. Minareleri, kubbeleri yıkılsa da ezanlar ve tekbirler susturulamayacak, mihrapları, minberleri yakılsa da “Allah en büyüktür” kalpten sökülmedikçe diz çökmeyecektir.
Suriye’de yaşananların, 1990’larda Bosna’da olanların daha yıkıcı ve insanlık dışı bir tekrarı olduğunu, Bosna soykırımını durdurma konusunda dünyanın eylemsizliğinin, modern tarihte kara bir leke olmayı sürdürdüğünü , Suriye halkının çektiği acılara ilgisizliğin, insanlık açısından çok daha derin bir utanç olarak tarihe kazındıracak.
Halep’in düşmesi bir şehrin kaybından çok daha fazlası demek. Halep düşerse, Suriye halkının barış, özgürlük ve şerefi için kalan son umudu da tükenecek, Esed rejimine başka korkakça bir zafer daha teslim edilecektir. Daha da kötüsü, bu Suriye halkına kendi başlarına kaldıklarına dair acı bir mesaj göndermek olacaktır.

Türkmen Yurdu Halep

Türkmen Yurdu Halep

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz