Suriye Türkmenleri Kan Ağlıyor, Dünya Bunu Görmüyor

31 October 2015
1.703 kez görüntülendi

SURİYE TÜRKMENLERİ KAN AĞLIYOR

SURİYE TÜRKMENLERİ KAN AĞLIYOR VE

DÜNYA BUNU GÖRMÜYOR ÇÜNKÜ DÜNYA BİZİ UNUTMUŞ

Başta Türkmenistan olmakla ,dünyanın çeşitli ülkelerinde milyonlara ifade edilebilecek sayıda Türkmen yaşamaktadır. Türkmenler,Türkmenistan, Afganistan, Çin, İran, Irak, Suriye, Rusya Federasyonu Stavrapol Bölgesi,Azerbaycan ve Türkiye’de geniş bir coğrafyaya yayılmış olarak yaşamaktadırlar. Suriye’deki Türkmen varlığı Suriye’nin Türkmenleri Suriye’de önemli bir unsurdurlar. 3 milyona yakın Türkmen var Suriye’de. Şam’da, Halep, Lazikiye,Humus, Hama’da çok sayıda Türkmen var.
Ancak maalesef ne Suriye muhalefeti, ne Suriye rejimi tarafından isimleri dahi zikredilmiyor ve tabloya bakacak olursak, bugün Suriye, dünyanın en güvensiz ülkesidir. kimsenin kendisini güvende görmediği bu topraklarda Suriye Türkmenler ise tamamen kendi kaderleri ile baş başa bırakılmışlar.
Bizler Suriye Türkmenleri yabanlar oyuncağı ve kiralısı değiliz Suriye’nin parçalanmasına karşıyız ve Suriye uğrunda can vermeye hazırız.Bizler darı ektik elbet gücümüzle de şehitlerimizin kutsal kanı ile hedeflerimize ulaşacağız.
Yüce Allah’ın adı ile son zaferin bayrağını iman ile dalgalandıracağız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz