Suriye Türkmen Doktorlar Birliği‎‏ Türkiye’deki (FETÖ) Darbe Girişimi Şiddetle Kınandı

Suriye Türkmen Doktorlar Birliği‎‏ Başkanı Uzm .Dr. Muhtar FATİH

Suriye Türkmen Doktorlar Birliği‎‏ Başkanı Uzm .Dr. Muhtar FATİH

Suriye Türkmen Doktorlar Birliği‎‏ Türkiye’deki (FETÖ) Darbe Girişimi Şiddetle Kınandı

‎Suriye Türkmen Doktorlar Birliği‎‏, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimi Suriye Türkmenleri Türkiye’de Demokrasiyi hedef alan ve yok sayan Darbe girişimini şiddetle kınadı. ‎

Suriye Türkmen Doktorlar Birliği‎‏ Başkanı Uzm .Dr. Muhtar FATİH Yayınladığı bildiride şunları ifade etti.

Çağdaş toplumlar için demokrasi ve siyasi özgürlüklerin korunması vazgeçilmez bir değerdir . Bu zor anlarda kalbimiz ve aklımız Türk halkı ile birlikte. Türkiye gibi Köklü bir ülkede, bu tür girişimlerin kan dökümünden başka bir girişim olmayacağını, yasları, Anayasayı yok saymak ve vatana ihanettir.
Darbe girişimine kalkışan çok az bir gurup, Demokrasiye inancı olmayan ve anlamını bilmeyen kişilerdir.

Türk halkı, meşru seçimle gelen Hükümetin ve Demokrasinin yanında olmuştur ve Darbe girişiminin ateşini söndürmüştür. Türkiye’nin istikrarını zedeleme amacını taşıyan bu eylemin Türk halkı tarafından gerekli karşılığı bulacağına inanıyoruz. Her zaman olduğu gibi bugün de Suriye Türkmenleri soydaşlar Türk halkının ve devletinin sonuna kadar yanında olacaktır. Suriye Türkmenleri  her zaman Türkiye’nin acısını kendi acısı, sevincini ise kendi sevinci olarak hisseden, darbe girişimini de, Türk halkıyla birlikte endişe içinde takip ettiğimizi  , Türkiye’nin çağdaş, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olarak gelişmesi bizler bakımından da hayati öneme sahiptir.
Biz, Suriye Türkmenleri olarak her zaman Suriye ile Türkiye arasında ve iki ülkenin çıkarı yolunda iletişim köprüsü olmaya çağrı yapmaktayız.

Uzm. Dr. Muhtar FATİH

Suriye Türkmen Doktorlar Birliği BŞK.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz