Orta Asya’nın kalbi olan Can Atavatan Türkmenistan

2 June 2019
220 kez görüntülendi

Orta Asya’nın kalbi olan Can Atavatan Türkmenistan

Vatan bir milletin üzerinde hâkimiyet kurduğu, barındığı‎ً‎, bağımsız ve özgürce yaşadığı ve gerektiğinde gözünü kırpmadan uğrunda canı‎nı‎ feda ettiği bir toprak parçasıdır. Lâkin bir toprak parçasının vatan olabilmesi kolay değildir.

Milletleri ayakta tutan, toplumda birlik ve beraberliği sağlayan ahlâkî değerlerden biri de ‏şüphesiz vatan sevgisidir ve bu vatanin liderini sevmekdir.

Yüce Allah’ımız ve Sevgili Peygamberimiz, bizi birlik ve beraberliğe çağırıyorken, içerdeki ve dışarıdaki bazı şerfsiz vatan hayınları ise; sürekli bizi bölüp parçalamak için uğraşıyorlar dış ulkelerın maşası olmuşlar. Ancak Türkmen milletimiz bu oynanan oyunların artık farkında… Ümmetin umudu olan bir Büyük Türkmenistan geliyor, İnşâAllah.

Biz, dışari yurtlarda ülkelerde yaşayan Türkmenler olarak  atavanımız Türkmenistan,bizleri çağırırsa  uğrunda canımızı feda etmek için hazırız ve bunu içinde yaşıyoruz bunu duşmanlar iyi bilsinler. Bu sebeple Yüce dinimiz, vatanın korunmasına büyük önem vermiş, vatan sevgisini imandan saymış, vatan sevgisine ve bağlılığına büyük değer ve önem vermiştir.

Atavatan olarak gördüğümüz Türkmenistan’ın bağımsızlığını kazandığı günün bizim için de  bir gurur ve mutluluk kaynağı oldu “Çünkü bizler atavatan Türkmenistan ile aynı kültür ve inançtan beslenen kardeşiz. Atalarımız ve köklerimiz aynıdır.  bizler Anayurttan Anadolu’ya yada tum dunyaya dagilan ve goc eden bizler Selçuklu, Osmanlı ve Türkiye adını almışız ama  her zaman atavatan  Türkmenistan unutmamişiz .

Uygarlığın yeşerdiği ve geliştiği en önemli merkezlerden birisi bizim atavatan  Türkmenistan’dır. Günümüz uygarlığına insani ve kültürel anlamda birçok değeri hediye eden bölge, Türkmenistan’dır. Bu vesileyle bu değerleri oluşturan, yaşatan ve günümüze taşıma misyonunu üstlenen Türkmenistan arkadağımız liderimiz Türkmenistan Devlet Başkanımız Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov,şükranlarımızı sunuyoruz.Çeyrek asrı aşkın sürede siyasi irade ve kararlılıkla önümüzdeki yıllarda daha da güçlenerek süreceğine inancım tamdır. Atavatn Türkmenstanda istikrarın devamı için Arkadağımızın irade ve kararlılığı geçmişte olduğu gibi bugün de büyük önem taşımaktadır.

Bizler dışarı yurtlarda yaşayan Türkmenler olarak, Orta Asya’nın kalbi konumundaki olan can atavatan Türkmenistan’ın bölgede her geçen gün yıldızının daha da parladığını görmekten mutluluk ve gurur duyuyoruz.

Bu arada bazi kendini türkmen sayarak dışarı yurta yaşayan kendilerini türkmen sayan bazı şerefsiz ahlaksiz olan kişilere seslenmek gerekıyor: Sizler  Vatan hainleri vatan sevdasını hiç yaşayamazsiniz. Çünkü sizler vatanın kokusunu bilmezsiniz. Çünkü sizler başka ülkelerin köleleri olmaktan memnuniyet duyarsiniz.sizin gibi  Vatan hainlerinin vatana olan sevgileri, vatana olan özlemleri, vatana olan duyguları asla ama asla yoktur. Çünkü sizler kendi ülkelerinize hainlik yapanlarsiniz.

Vatanını seven, vatan toprağı için canını feda edenler, vatan uğruna ekmeksiz, susuz, aç uyuyan insanlar yaratılmış en güzel insanlardır , bizler dişari yurtlarda yaşayan Türkmenler olarak  her zaman ata vatan Türkmenistan hasretinde sevgisinde yaşamışık ve yaşamayada devam edeceyiz ve bizim dünya türkmenleri lideri arkadağımız sayın Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulu Berdimuhamedov (hormatly Prezidentimiziň Baştutanymyz , milli Liderimize Siziň Alyhezretiňize berk jan saglyk we bagtyýarlyk, doganlyk türkmen halkyna abadançylyk hem-de gülläp ösüş, tutuş musulman ymmatyna bolsa rowaçlyk eçilmegini dileg edýärin. Meniň tüýs ýürekden gutlaglarymy, mähirli dostlugymy we hormatymy kabul ediň. ) .

ve her zaman şunu söyliyoruz bizler dünya Türkmenleri olarak ;

 “Dünya durdukça Türkmenistan yaşasın”

Goy dünya dursun, Türkmenistan dursun

 

Dr.Muhtar Fatih BEYDILI

Suriye Türkmen Doktorlar Birliği BŞK.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz